Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Finał i medal Ewy Kawenckiej w Mistrzostwach Polski

Dużym sukcesem zakończyła udział w Mistrzostwach Polski Ewy Kawenckiej uczennicy ZSA I Liceum w Piekarach Śl.

Rozgrywane w dniach 19-20.01.2019 w Radlinie zawody rozpoczął turniej indywidualny. Ewa gładko przeszła eliminacje grupowe, a następnie kolejno wygrała z Karoliną Szymanowską ( Warszawianka) 15-8, Martą Michalczyk ( Flesz Świdnica) 15-10, Weroniką Janicką 15-14. Dzięki temu awansowała do finałowej ósemki Mistrzostw Polski. Zabrakło jej jednego trafienia do strefy medalowej. Przegrała 15-14 z Karoliną Staszulonek – klubową koleżanką z PIASTA Gliwice. Walki klubowe maja swoją specyfikę i zawsze trudno wskazać kto zwycięży. Ewa została sklasyfikowana na 6 miejscu co jest dużym sukcesem. Następnego dnia jako kapitan drużyny pewnie poprowadziła swoje znacznie młodsze koleżanki do medalu.
W pierwszych meczach pokonały wielkokrotne mistrzynie KS SZPADA Wrocław 45-31, potem OLIMP Lubin 45-37 potknęły się na RMKS Rybnik 45-28 i w walce o brązowy medal spotkały się z WARSZAWIANKA (aktualne mistrzynie Polski) i pokonały je 45-40 zdobywając brązowy medal.
Dwie finałowe dekoracje , i obie z udziałem Ewy Kawenckiej.