Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Biegamy dla Marcelka

W niedzielę 13 marca odbył się 12 godzinny Bieg Charytatywny „Biegamy dla Marcelka”.

Już o godz. 6 00 pierwsi uczestnicy biegu wyruszyli by pokonać 5 km trasę rozpoczynająca się na stadionie MOSIR przy ul. Olimpijskiej 3 a biegnącą przez Las Dioblina. Łącznie w biegu i marszu wystartowało blisko 300 uczestników w tym Marcelek, który wraz ze swoją Mamą oraz grupą wsparcia pokonali 5 km trasę.

Podczas biegu obecni byli również uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 z Piekar Śląskich wraz z pracownikami szkoły, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Piekar Śląskich oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piekar Śląskich. Po ukończonym biegu wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się pysznym żurkiem oraz słodkościami, zebrana kwota w całości została przekazana na leczenie Marcelka.

W tym miejscu w imieniu Marcelka dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali i ciągle pomagają i wszyscy gorąco wierzymy, że Marcel wygra swój najważniejszy mecz w życiu.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale a rekordzistami trasy w dniu wczorajszym zostali Magdalena Oleszek, która przebiegła 15 okrążeń i tym samym pokonała dystans 75 km oraz Krzysztof Malinowski – Nordic Walking, który pokonał 10 okrążeń o łącznym dystansie 50 km.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Lecymy Durś, MOSIR Piekary Śląskie, Miasto Piekary Śląskie, X Treme Fitness Gym Piekary Śląskie.

Jeszcze raz dziękujemy i trzymamy mocno kciuki za Marcelka.