Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Mistrzostwa Piekar Śl. Szkół Podstawowych w biegach przełajowych

26. września br. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci.

W kategorii dziewcząt wzięło udział siedem piekarskich podstawówek, z których najlepsza okazała się drużyna MSP nr 13 w składzie: Paulina Franiel, Emilia Kożuch, Weronika Łabaj, Martyna Malorny, Paulina Malorny, Nikola Mamok, Julia Szafraniec i Emilia Witkowicz. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca MSP 11, a trzecie – ZS-P nr 2. W kategorii chłopców o złoty medal walczyło osiem szkół podstawowych. Dystans 6 x1000 m, najszybciej pokonała również drużyna reprezentująca MSP nr 13 – Seweryn Dikta, Dawid Franielczyk, Szymon Guła, Bartosz Janik, Radosław Olek i Szymon Wróbel Drugie miejsce wybiegali zawodnicy z MSP nr 5 a trzecie – MSP nr 1. Zawody zostały zorganizowane przez piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Piekarach Śląskich.

Zwycięzcy będą reprezentować Piekary Śląskie na zawodach rejonowych w bytomskim Parku Miejskim 1. października br. Życzymy powodzenia!